Amazon Satıcı Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Amazon satıcı hesabı açmak için gerekli belgeler nelerdir? Satıcılar envanter ve ürünlerini Amazon sayesinde satıyorlar. Geçerli olan bir mersis numarası olan, Türkiye Cumhuriyeti vergi numarası sahibi olan, e-posta hesabı bulunan, kredi kartı ya da banka hesabı bulunan herhangi bir şirket Amazon sayesinde satış yapabiliyor.

Şahıs şirketi bulunan kişiler Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarının yanında vergi levhasında da yazan şirket vergi numarasını bildirmesi gerekiyor. İşte Amazon satıcı hesabı açmak için gerekli belgeler;

  • Kullanım süresi dolmamış ve geçerli olan bir kredi kartı gerekiyor.
  • Geçerli bir telefon numarası ülke kodu ile beraber gereklidir.
  • İşletme türü, şirket vergi numarası ve mersis numarası.
  • Kayıtlı iş adres bilgisi.
  • Birincil irtibat kişisi bilgileri.

Birincil irtibat kişisi Amazon satışlarından sorumlu olan kişidir. Birincil irtibat kişisi kayıt bilgilerini sağlar, iade işlemlerini başlatır ve ödemeleri gerçekleştirir. Yapılan bütün işlemleri bir irtibat kişisi yapmış sayılır. Tüm bu bilgiler ışığında Amazon satıcı hesabı açmak için gerekli belgeler söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı özelliklere sahip kriterler çıkar.

Hesap Kurulumu ve Destek için Paketlerimizi İnceleyin:

Amazon Dropshipping İçin Şirket Kurmak Gerekir mi?

E-ticaret sitesi Amazon ile Amerika’da satış yapmak istiyorsanız ilk olarak şirket sahibi olmanız gerekmiyor. İsterseniz bireysel bir şekilde çalışabilirsiniz. Şirket sahibi iseniz de şirket üzerinden çalışabilirsiniz. Burada evraklarınızın tam olmasına ve gerekli tüm bilgileri sunmuş olmanıza dikkat etmek durumundasınız. Ancak bu sayede Amazon’da tam da beklentilerinizi  karşılayacak bir ölçüde yatırım yapma fırsatını elde edersiniz.

Satış yapmak amacı ile başvuru yapmak için direkt olarak başvuru sayfasına gidebilir herhangi bir şirket bilgisi beyan etmeden bireysel olarak sadece hesabınızı oluşturabilirsiniz. Ancak yüksek gelir elde etmeye başladığınızda satıcı olarak gerekli olan yerlere başvurmanız ve şirket kurmanız gerekiyor. Ödemeniz gereken vergiye muaf olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmelisiniz.

Amazon’da Mağaza Açmak Ne Kadar?